"حفره هاى زیبا و عمیق"

گودال طبیعی در گوآتمالا - عمق ۹۱ متر

این گودال در پی بارش شدید باران و رانش زمین در گوآتمالا بوجود آمد که متاسفانه ۱۲ خانه به زیر زمین رفت؛ ۲ نفر کشته و هزاران نفر بی خانمان شدند.

 http://www.iranelectshop.com

معدن دیاویک در کانادا - (پهنا = باند فرودگاه)

این حفره که یک معدن بزرگ الماس است، در سال ۲۰۰۳ شروع به استحصال کرده و در هر سال تقریبا ۱۶۰۰ کیلوگرم الماس ار آن استخراج می گردد. بزرگی این حفره چنان است که برای فرود یک هواپیمای بویینگ ۷۳۷ فضا دارد.

 http://www.iranelectshop.com

معدن میرنی در سیبری - عمق ۵۲۵ متر

این حفره نیز یک معدن الماس می باشد که قطر آن حدود ۱۲۰۰ متر است. این معدن اولین و یکی از بزرگترین معادن الماس در شمال کره زمین می باشد. هم اکنون این معدن تخلیه شده است. جالب این جاست که مدت زمان رسیدن به نقطه پایینی آن توسط اتومبیل های معدن، ۲ ساعت بوده است.

 http://www.iranelectshop.com

حفره بزرگ آبی در بلیز - عمق ۱۲۲ متر

این حفره در واقع گودال طبیعی بزرگی است که حدود ۳۰۴ متر عرض دارد. این حفره تشکیل شده از سنگ آهک است که در اواخر عصر یخبندان بوجود آمده است.

 http://www.iranelectshop.com

دره بینگهام در ایالت یوتا در آمریکا - عمق ۱۲۰۰ متر

این گودال بزرگ یک معدن مس است که دارای ۴ کیلومتر عرض است. این بزرگ ترین کاوش انجام شده تاکنون به دست بشر است.

 http://www.iranelectshop.com

حفره سد مونتی سلو در کالیفرنیا

این حفره در جلو سد مونتی سلو در ناپای کالیفرنیا قرار دارد. حرکت بزرگ چرخشی آن باعث خروج ۱۴۷۵۲ مترمکعب آب در هر ثانیه از آن می شود.

 http://www.iranelectshop.com

معدن الماس کیمبرلی در آفریقای جنوبی

این گودال نیز به عنوان بزرگ ترین حفره بشرساز! شناخته می شود. از سال ۱۸۶۶ تا ۱۹۱۴، حدود ۵۰۰۰۰ حفار معدن قریب به ۲۷۲۲ کیلوگرم الماس از این معدن استخراج کردند. جالب این جاست که فقط با بیل و کلنگ و ابزاری نظیر این ها این مقدار را خارج کرده اند! (میراث زمین نیز نامیده می شود)

 http://www.iranelectshop.com

دهانه گازی دروازه در ترکمنستان

این حفره یک دهانه بزرگ آتشفشان گازی است که در سال ۱۹۷۱ کشف شد. این حفره همیشه در حال سوختن گازهای سمی خروجی است که همین امر موجب عدم نفوذ این گازها به جو می گردد و سوختن آن تا زمانی که گاز کاملا تمام شود ادامه خواهد داشت.

 http://www.iranelectshop.com

/ 0 نظر / 25 بازدید