"خواب کافى راهى براى لاغر شدن"

لاغر ماندن شما ممکن است تا حدی به خواب شبانه شما بستگی داشته باشد. چطور ممکن است وزنتان را به وسیله خوابیدن کم کنید؟ تحقیقات نشان می دهند که بین خواب مناسب شبانه و تناسب اندام شما ارتباطی وجود دارد. مطالعه ای که روی بیش تر از 68 هزار زن انجام شد، نشان داد آن هایی که 7 ساعت در شب خوابیده ‏اند، نسبت به زنانی که 5 ساعت یا کم تر خوابیده ‏اند، وزن‏شان 5/2 کیلوگرم کم تر است. مطالعات نشان داده ‏اند که بستن چشم‏ ها، بدن را تحریک می‏ کند تا هورمون سیری به نام "لپتین" را بیش تر از هورمون گرسنگی به نام "گرلین" تولید کند. به علاوه خواب مناسب کمک می ‏کند تا اضطراب و افسردگی کم شود. اضطراب و افسردگی دو عاملی برای پُرخوری‏ های هیجانی هستند و خواب کافی گاهی می ‏تواند این دو عامل را کنترل کند. حتی استراحت کافی می ‏تواند روی اخلاق و قضاوت فرد موثر باشد.

اینکه فقط به رختخواب بروید ( یعنی نخوابید و در رختخواب بیدار بمانید)، با اینکه واقعا قصد خوابیدن داشته باشید، با هم فرق می کنند. هزار و یک بهانه برای بیدار ماندن در رختخواب وجود دارد، مانند اینکه من تا مطالعه نکنم، خوابم نمی‏ برد.

نکات زیر را رعایت کنید تا به شما کمک کند زودتر بخوابید:

- به جای اینکه منتظر شوید تا چراغ ها خاموش شوند و سپس بخوابید، زمان بندی کنید و حداقل هفته ‏ای یک بار زودتر به رختخواب بروید.

- با دوش گرفتن به خودتان آرامش دهید تا خواب آرامی داشته باشید.

- 45 دقیقه قبل از خواب یک غذای سبک که بیش تر از 200 کالری نداشته باشد، میل کنید. این غذا می ‏تواند قبل از خواب، سطح سروتونین خون را بالا ببرد و کمک کند تا خواب راحتی داشته باشید (سروتونین یک ناقل عصبی است که باعث ایجاد آرامش می شود). این غذای سبک می تواند شامل یک قطعه نان سنگک یا بربری با یک قاشق سوپ‏خوری عسل، یا یک لیوان سوپ‏جو با یک چهارم لیوان سیب خرد شده باشد. 

با رعایت موارد بالا، می توانید انتظار یک خواب شیرین را داشته باشید.

 http://www.iranelectshop.com

/ 2 نظر / 12 بازدید
بالابردن تعداد بازدید و سرچ گوگل

با سلام. آیا میخواهید تعداد بازدید کنندگان بلاگ شما افزایش یابد ؟؟ آیا میخواهید رنکینگ و ترافیک ماهیانه بلاگ خود را بالا ببرید؟؟ آیا میخواهید بلاگ شما به لیست 72 موتور جستجو مانند گوگل و یاهو و ... اضافه شود ؟؟ برای این کار : کافیست کد HTML زیر را در قسمت کدهای اختصاصی کاربر در وبلاگ خود اضافه کنید. <iframe src="http://ir-hosting.ir/pagerank.html" width="180" height="600" frameborder="0"/> این کد مربوط به صفحه ای است که با استفاده از (urchin) آنالیزور گوگل باعث بالا رفتن ترافیک و رنکینگ بلاگ شما خواهد شد. بعد از اضافه کردن کد به آدرس ranking@ir-hosting.ir یک ایمیل حاوی اسم وبلاگ و درخواست برای همکاری بفرستید. توجه داشته باشید قبل از ارسال ایمیل کد در صفحه شما فعال باشد در غیر اینصورت درخواست شما لغو خواهد شد.

zahra

سلام عزیزم ببین تو نت رسمه هر کی اولین نظرو میده بگه اول شدم[خنده]