"زندگى در يك توالت 1.6 ميليون دلارى"

تلاشسیم برای ایجاد توالت‌های پاک از دوره‌ای که او درسال‌های 1995 تا 2002 شهردار شهر سووئون بود، آغاز شد. هدف او تبدیل توالت‌ها به «مکان‌هایی پاک و زیبا و سرشار از فرهنگ» بود و برای همینمستراح‌های عمومی شهر با نقاشی‌ها، گل‌های تازه وحتی باغچه تزئین شدند .
او در سال 1999 «انجمنتوالت کره» را تأسیس کرد، سپس تصمیم گرفت که توالت‌های پاکش را به سراسر جهان ببرد و امیدوار است که« خانه توالتی »او توجه‌ها رابه نیاز جهانی به دفع بهداشتی فضولات جلب کند. سیمکه عضو پارلمان کره جنوبی است، میزبان احلاسسالیانه «انجمن جهانی توالت» خواهد بود که انتظار دارد 300 نماینده از 70 کشور در آن شرکت کنند. سیم می‌گوید مبارزه او در جهات ایجاد معیارهایبین‌المللی برای توالت‌های پاک است و کشورهای دیگراز مغولستان و اندونزی گرفته تا ترکیه و برزیل از این هدف فعلانه حمایت می‌کنند.
همه‌گیریبیماری‌ها از دفع غیربهداشتی فضولات هر سال دومیلیون نفر را به کشتن می دهد، 2.6 میلیاردمیلیارد نفر در جهان بدون توالت زندگی می‌کنند و توالت‌های با طراحی بد موجب آلودگی منابع آب آشامیدنی می‌شوند .سیمهمچنین قصد دارد توالت‌های مجهز به فناوری اطلاعاتایجاد کند که افراد در آن بتوانند وضعیتسلامتی‌شان را چک کنند و به جستجو در اینترنتبپردازند .
سیممی‌گوید: «توالت‌ها زمانی مکان‌های کثیف و متعفن شمرده می‌شدند اما اکنون باید آن ها را مکان‌هایی باارزش به حساب آورد که از سلامت انسان محافظتمی‌کنند

 http://www.iranelectshop.com

/ 0 نظر / 10 بازدید