تسبیح ماده مخدر

ماموران انتظامی منطقه آزادی در حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودروی سواری اپل مشکوک شده و زمانی که اقدام به بازرسی بدنی سرنشینان خودرو کرده‌اند، یک بسته نایلون حاوی مواد مخدر از نوع شیشه را کشف کردند،

مصرف شیشه منجر به جنایت شد،

دادگاه خانواده ، گواهی عدم امکان سازش را به دلیل اعتیاد مرد به کریستال صادر کرد. 

اعتیاد

حتما شما هم نام کریستال یا همان شیشه را اخیرا زیاد شنیده اید کریستال یا در اصطلاح عام، شیشه از جمله مواد مخدر و روان گردان نسبتا جدید است که ترکیبی شبیه گرانول دارد. این ماده موجب سرخوشی موقتی، نشاط و انرژی کاذب می‌شود که البته در درازمدت تاثیرات نامطلوب زیادی بر سلامتی افراد دارد.

«شیشه» که بعد از ورود به بازار تحت عناوین اعتیادآور نبودن، ضرر نداشتن برای سلامتی و شادی آوری، مفید بودن برای تمرکز و فعالیتهای فکری مشتریان زیادی از میان مصرف کنندگان مواد مخدر برای خود دست و پا کرده بود بعد از  آگاهی رسانی رسانه ها در رابطه با مضرات آن و اقدامات پیشگیرانه ستاد مبارزه با مواد مخدر بخشی از بازار مصرف خود را از دست داد.به همین دلیل هم عرضه کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر تلاش کردند با تغییر شکل ، رنگ و نام آن بار دیگر این ماده مخدر خطرناک را با قالبی جدید به بازار مصرف وارد کنند.

این ماده از دانه های گرد که به وسیله رشته هایی از جنس خود به هم پیوسته درست شده مخلوطی از آمفتامین و شیشه است که با 2 یا 3 اسید بسیار خطرناک ترکیب شده و به شکل تسبیح مانند درآمده است.

این ماده مخدر که با نام «تسبیح» معروف شده است به شکل دهانی و کشیدنی مصرف می شود و استفاده دهانی آن موجب تاثیر فوری بر مغز خواهد شد که این شیوه مصرف عوارضی مانند سکته مغزی ، فراموشی ، کاهش شدید نور چشم و از بین رفتن حس چشایی را در پی خواهد داشت.

این ماده از دانه های گرد که به وسیله رشته هایی از جنس خود به هم پیوسته درست شده مخلوطی از آمفتامین و شیشه است که با 2 یا 3 اسید بسیار خطرناک ترکیب شده و به شکل تسبیح مانند درآمده است

 

برای جلوگیری از مصرف چنین موادی که سلامت هر جامعه‌ای را تهدید می‌کند، عده‌ای معتقدند که تشدید مجازات به عنوان امری بازدارنده می‌تواند کارساز باشد و عده‌ای دیگر معتقدند که باید با آگاهی به جامعه، نسبت به لزوم جلوگیری از مصرف چنین موادی، فرهنگ‌سازی صورت گیرد و البته گروهی معتقد به همراهی دو روش برای پیشگیری از تشدید مصرف چنین موادی تاکید دارند.

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
مهسا

[عصبانی] بد بوووووووووووود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علی

بددددددددددددددد[شیطان]