"زندگی را نخواهیم فهمید اگر...!"

زندگی را نخواهیم فهمید اگر از همه گل‌های سرخ دنیا متنفر باشیم فقط چون در کودکی وقتی خواستیم گل‌سرخی را بچینیم خاری در دستمان فرو رفته است؟ 
زندگی را نخواهیم فهمید اگر دیگر آرزو کردن و رویا دیدن را از یاد ببریم و جرات زندگی بهتر داشتن را لب تاقچه به فراموشی بسپاریم فقط به این خاطر که در گذشته یک یا چند تا از آرزوهایمان اجابت نشدند.

زندگی را نخواهیم فهمید اگر عزیزی را برای همیشه ترک کنیم فقط به این خاطر که در یک لحظه خطایی از او سر زد و حرکت اشتباهی انجام داد.

 زندگی را نخواهیم فهمید اگر دیگر درس و مشق را رها کنیم و به سراغ کتاب نرویم فقط چون در یک آزمون نمره خوبی به دست نیاوردیم و نتوانستیم یک سال قبول شویم.

زندگی را نخواهیم فهمید اگر دست از تلاش و کوشش برداریم فقط به این دلیل که یک بار در زندگی سماجت و پیگیری ما بی‌نتیجه ماند.

زندگی را نخواهیم فهمید اگر همه دست‌هایی را که برای دوستی به سمت ما دراز می‌شوند، پس بزنیم فقط به این دلیل که یک روز، یک دوست غافل به ما خیانت کرد و از اعتماد ما سوءاستفاده کرد.
 زندگی را هرگز نخواهیم فهمید اگر فقط چون یکبار در عشق شکست خوردیم دیگر جرات عاشق شدن را از دست بدهیم و از دل‌بستن بهراسیم.

       زندگی را نخواهیم فهمید اگر همه شانس‌ها و فرصت‌های طلایی همین الان را نادیده بگیریم فقط به این خاطر که در یک یا چند تا از فرصت‌ها موفق نبوده‌ایم .فراموش نکنیم که بسیاری اوقات در زندگی وقتی به در بسته‌ای می‌رسیم و یک‌صد کلید در دستمان است، هرگز نباید انتظار داشته باشیم که کلید در بسته همان کلید اول باشد. شاید مجبور باشیم صبر کنیم و همه صد کلید را امتحان کنیم تا یکی از آن ها در را باز کند. گاهی اوقات کلید صدم کلیدی است که در را باز می‌کند و شرط رسیدن به این کلید امتحان کردن نود‌ و نه کلید دیگر است .یادمان باشد که زندگی را هرگز نخواهیم فهمید اگر کلید صدم را امتحان نکنیم فقط به این خاطر که نود و نه کلید قبلی جواب ندادند. از روی همین زمین خوردن‌ها و دوباره بلندشدن‌هاست که معنای زندگی فهمیده می‌شود و ما با توانایی‌ها و قدرت‌های درون خود بیش تر آشنا می‌شویم.

 
       زندگی را نخواهیم فهمید اگر از ترس زمین خوردن هرگز قدم در جاده نگذاریم.

 http://www.hamsohbat.ir

/ 17 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

سلامی چو بوی خوش آشنایی .[گل]

lahoora

matne kheili zibai bood movafagh bashi

رزلی

انسان نماینده خدابرزمین است آیاچنین قابلیتی رادرخودکشف کردهایم آیابهاوارزش باطن خودراکشف کردهایم باشرکت در http://www.oloomebateni.com قدمی درجهت آشکاری درون خودبردارید

مینو

واقعا جالب ناک بود........ موفق باشین خدا به همراتون یا حق

میلاد

اگر صاحب سايت يا وبلاگ هستيد فرصت مناسبي براي تبليغ در اختيار داريد فرصتي استثنائي براي شما به بازاريابي که بتواند از تاريخ 22 دي 1389 تا 22 فروردين 1390، توسط لينک هاي بازاريابي بهترين درآمد را از بابت فروش محصولات فروشگاه کسب نمايد به ازاي هر فروش علاوه بر پورسانت کسب شده مبلغ 1500 تومان تعلق خواهد گرفت . يعني اگر شما در اين بازه زماني 3 ماهه 100 محصول را به فروش رسانيد و نفر اول شويد علاوه بر پورسانت کسب کرده مبلغ 150 هزار تومان وجه نقد دريافت خواهيد کرد . نفرات دوم ، سوم ، چهارم و پنجم نيز به ازاي هر فروش همان مبلغ 1500 تومان علاوه بر پورسانت دريافت خواهند کرد . نفرات ششم تا دوازدهم نيز علاوه بر پورسانت دريافتي به ازاي هر فروش مبلغ 1000 تومان وجه نقد دريافت مي کنند . بديهي است در اين محاسبه تنها سفارشاتي لحاظ مي شوند که مربوط به فروشگاه YLDA2010 باشد و به فروش منتهي شده باشند و تاريخ آنها بين 22 دي 1389 تا 22 فروردين 1390 باشد. به ازاي هر فروش 1500 تومان علاوه بر پورسانت يه گنج واقعي همين حالا در بخش بازاريابي عضو بشيد http://www.irancn.com/?rgm=bazaryabi

رها

سلام. وبلاگتونو با حوصله خوندم واقعا عالی بود. خوشحال میشم سری هم به من بزنید. منتظرتون هستم. موفق باشین.

الناز محمدی

سلام دوست عزیز وب زیبا و قشنگی دارین مثل خودتون... امیدوارم که همیشه سربلند و سرافزار باشید... غرض از مزاحمت اینه که سایت گالری عکس تیک پیکس داره با تمام وبلاگ و وب سایت ها تبادل لینک میکنه و از شما می خواد که در این تبادل لینک گسترده شرکت کنید. سایت با همه وبلاگ هایی چه اونایی که امار و رتبه پایین دارند نیز تبادل لینک می کند. ما از شما خواستاریم که ما را در این کار یاری کنید. برای این کار ابتدا لینک ما رو بنام "عکس داغ روز " یا "تیک پیکس " به آدرس http://www.tikpix.org لینک کنید. سپس از طریق لینک زیر اقدام به ارسال لینک خود کنید.ما در اسرع وقت در صورت تایید لینک شما رو ثبت می نماییم. **فقط توجه داشته باشید که حتما لینک ما رو ابتدا قرار دهید و بعد ارسال لینک کنید.** یا از طریق نظرات سایت به ما اطلاع دهید... http://www.tikpix.org/contact.php

نظر خدا مانند نظر انسان نيست – بخش اول خداوند به هر که بخواهد مي‌بخشد (قسمت اول) بازنويسي سخنراني استاد در گفتگو با جمعي از اقليتهاي مذهبي در سال 1376 خداوند به قلب و روح انسان مي‌نگرد ادامه در وبلاگ عصر آگاهی بخوانید: http://asreagahiallah.blog.com/

نظر خدا مانند نظر انسان نيست – بخش اول خداوند به هر که بخواهد مي‌بخشد (قسمت اول) بازنويسي سخنراني استاد در گفتگو با جمعي از اقليتهاي مذهبي در سال 1376 خداوند به قلب و روح انسان مي‌نگرد ادامه در وبلاگ عصر آگاهی بخوانید: http://asreagahiallah.blog.com/