...یه خبر غرور آفرین... ((حتما بخونید و به کشورتون افتخار کنید))

مجله "نیوزویک" نوشت: دانشگاه استانفورد امریکا که به خاطر امتحانات ورودی بسیار دشوار خود از بدنامی خاصی برخوردار است اکنون به مقصد محبوب دانشجویان درخشان ایرانی تبدیل شده است.
به نوشته این روزنامه پدیده دانشجویان بسیار باهوش ایرانی اولین بار در سال 2003 نظر همه را به خود جلب کرد زیرا در این سال گروه مهندسی برق این دانشگاه با مشاهده اینکه گروهی از دانشجویان خارجی به راحتی درامتحانات بسیار سخت ورودی دوره دکترا در این دانشگاه موفق شدند و با نمراتی که در تاریخ این دانشگاه بی سابقه بود در این سطح قبول شدند شگفت زده شدند.
به نوشته این مجله امریکایی، هر چند این مساله که دانشجویان خارجی بخصوص از آسیا در این امتحانات خوش درخشیدند چیز عجیبی نبود اما نکته شگفت انگیز آن بود که اکثریت آنها از یک کشور و از یک دانشگاه خاص می آمدند: دانشگاه صنعتی شریف واقع در ایران.
به نوشته این روزنامه، مدیران دانشگاه استانفورد پس از گذشت چندین سال حال دیگر از دیدن نمره های برتر دانشجویان این دانشگاه در امتحانات ورودی دکترا تعجب نمی کنند زیرا دیگر می دانند که دانشگاه صنعتی شریف ایران در رقابت با دانشگاههایی مانند کاتک و استانفورد در امریکا، چین گوا در چین و کمبریج در انگلیس یکی از بهترین دوره های مهندسی برق در سطح لیسانس در جهان را دارد.
مجله مذکور در ادامه اشاره کرد که مدیران دانشگاه استانفورد تنها کسانی نیستند که به هوش استثنایی دانشجویان دانشگاه شریف ایمان دارند بلکه همتایان آنها در تمام کانادا و استرالیا یعنی کشورهایی که در صدور ویزا برای ایرانیان محدودیتهای زیادی اعمال می کنند نیز با آنها هم عقیده هستند به طوریکه پذیرش دانشجویان ایرانی در کانادا از سال 1985 تاکنون دویست و چهل درصد رشد داشته و این درحالیست که در استرالیا شمار دانشجویان ایرانی در پنج سال گذشته تقریبا پنج برابر شده و به هزار و پانصد نفر رسیده است.
این مجله نوشت: در عین حال شهرت جهانی دانشگاه شریف نشانگر آن است که دانشجویان ایرانی یک شهرت جهانی به عنوان ابرستاره های علم برای خود دست و پا کرده اند.
نیوزویک در ادامه با اشاره به اینکه دانشجویان دیگر دانشگاههای ایران مانند دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی اصفهان نیز حال دیگر به بازیگران اصلی المپیادهای علمی جهانی تبدیل شده و هر بار جامهایی در رشته های فیزیک، ریاضی، شیمی و رباتیک را به خانه می برند، نوشت: به عنوان نشانه تعظیم جهانی نسبت به دانشمندان جوان ایرانی، شهر اصفهان در ایران اخیرا میزبان المپیاد جهانی فیزیک بود و این افتخاری است که هیچ کشور دیگری در خاورمیانه صرفا به این دلیل که نمی توانند دانشمندانی که در خور این مسابقات باشند معرفی کنند به آن نایل نشده است.
مجله مذکور افزود: شرکتهای صنعتی و فنی غرب نیز از دانشگاهها در جذب ستارگان ایرانی عقب نمانده اند به طوریکه از شرکتهایی مانند "سیلیکون ولی" گرفته تا "گوگل" و "یاهو" و یا موسسات تحقیقاتی در سرتاسر غرب در حال حاضر صدها فارغ التحصیل ایرانی را به کار گرفته اند که در این میان برندگان المپیاد بخصوص از جذابیت خاصی برخوردار هستند .
مجله امریکایی در ارائه دلیل موفقیت علمی دانشجویان ایرانی و بخصوص دانشگاه شریف نوشت: "دانشگاههای ایران به پیشرفتهای خود ادامه می دهند که این به گفته یکی از دانشجویان قبلی دانشگاه شریف که اکنون در نیویورک یک پروفسور است به دلیل تمایل والدین ایرانی به سوق دادن فرزندان خود به سوی رشته های برتر مانند پزشکی و مهندسی و نیز فرآیند بسیار سخت گزینش دانشجو در دانشگاههای ایران بخصوص دانشگاه صنعتی شریف است که باعث می شود برترین ها وارد دانشگاههای برتر شوند. به طوریکه از میان حدود یک و میلیون دانش آموزی که هر ساله در کنکور شرکت می کنند تنها ده درصد به دانشگاههای دولتی پراعتبار راه می یابند و از میان این تعداد نیز تنها یک درصد در دانشگاههای برتر مانند صنعتی شریف و در رشته های علم و صنعت پذیرفته می شوند.
شریف همچنین از هیات علمی بسیار برجسته ای برخوردار است که بسیاری از آنها در معتبرترین دانشگاههای جهان درس خوانده اند. دلیل این امر سطح بالای ارائه دروس در دبیرستانهای ایران است که سطحی از علم را به دانش آموزان ارائه می کند که دانش آموزان امریکایی تا سطح دانشگاه با آنها مواجه نمی شوند و همین سنت ارائه مطالب سنگین در دانشگاه نیز ادامه دارد به طوریکه که در دوره لیسانس موضوعات دوره بالاتر هم مورد اشاره قرار می گیرد."

/ 2 نظر / 5 بازدید
فروشگاه اینترنتی رفاه

با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی فروشگاه اینترنتی رفاه افتتاح شد . دیگر لازم نیست برای خرید اینترنتی تمام سایتهای اینترنتی را جستجو نمایید . ما تمام محصولات فروشندگان اینترنتی را در سایت فروشگاه اینترنتی رفاه جمع آوری کرده ایم تا شما با خیال راحت محصول مورد نظر خود را از میان محصولات ارائه شده در اینترنت انتخاب نمایید . فروشگاه اینترنتی رفاه با همکاری سیستم پرداخت در محل ایران مارکت سنتر و تحت پوشش پست جمهوری اسلامی ایران محصولات بیش از 1000 فروشنده اینترنتی را در یک فروشگاه جمع آوری نموده است . فروشگاه اینترنتی رفاه به منظور راحتی در خرید اینترنتی و جلب اعتماد ایرانیان در این نوع خرید ایجاد گردیده است. این نام را به خاطر بسپارید فروشگاه اینترنتی رفاه www.refahshop.com

بهار

سلام امیدوارم موفق باشید مثل همیشه