"پنج زنگ تفریح براى همسران"

تو کار کن، دیگران تنبلی

بیشتر خانم‌ها یک شکایت مشترک دارند و معتقدند انرژی بیش تری را جهت حفظ روابط خانوادگی صرف می‌کنند. دکتر آردن، روان شناس و مولف کتاب بر این باور است که وقتی تنها یک نفر بیشتر وظایف خانوادگی را بر عهده می‌گیرد دچار کارزدگی و پر مشغلگی می‌شود و به طور خودکار نفرات بعدی به سمت کم کاری و تنبلی حرکت می‌کنند.

اغلب خانم‌ها پر مشغله اند و خودشان باور قلبی ندارند که باید نیازهای شخصی خود را برآورده کنند و این حق مشروع آنها محسوب می‌شود تا علاوه بر رسیدگی به امور سایر افراد منزل به سلامت روح و ذهن خود برسند. در این بین چاره ای نیست جز اینکه چرخه معیوب مورد نظر شکسته شود و باید به خانم‌ها بگوییم نباید همه کارها را خودشان انجام دهند بلکه این مسئولیت‌ها به آقایان و سایر افراد منزل هم منتقل شود تا خانم کمی آسایش پیدا کند.

قرار‌های دوستانه بگذارید

طبق نظر دکتر لوآن وقتی خانم‌ها هر از گاهی با دوستان شان ملاقات کرده و صحبت می‌کنند به لذت روحی فراوانی دست پیدا می‌کنند چون برقراری ارتباط از طریق مکالمه با دوستان مراکز لذت را در مغز آن ها فعال کرده و موجب ترشح دو ماده شیمیایی دوپامین و اکسی توسین می‌شود که لذت روحی فراوانی را به همراه می‌آورد.

به تعادل برسید

آقایان بیشتر به دنبال فعالیت‌های رقابتی با دوستان هستند. آنها برای تفریح تمایل دارند با دوستان به استخر رفته، فوتبال و تنیس بازی کنند و یا مسابقه دو بگذارند و اصلا حوصله نشستن را ندارند، در عوض شما خانم‌ها هر از گاهی مهمانی‌های ساده و بدون تجمل زنانه داشته باشید و دور از مسایل مادی و ریخت و پاش، با دوستان تان صحبت کرده و روح تان را شارژ کنید.

باغبانی و گلکاری کنید

با این کار آرامشی وصف ناپذیر به شما دست می‌دهد و لطافت و ظرافت گل و گیاه موجب تسکین روحیه خسته شما می‌شود.

مسافرت بروید

اگر چه استراحت، آرامش و تفریح برای زنان خسته این دنیای مدرن در اولویت است اما این تنها دلیل علاقه خانم‌ها به مسافرت نیست بلکه یکی از دلایل این امر بهتر عمل کردن خانم‌ها در برنامه ریزی و دقت به جزییات سفر از مسایل منطقی و اخلاقی گرفته تا زیبایی شناسی موضوع است.

طبق نظر محققان ارتباط دو نیمکره مغز در خانم‌ها بسیار بیشتر است به همین دلیل می‌توانند انواع مختلف اطلاعات را با کفایت کامل پردازش می‌کنند. به همین دلیل در مسافرت همه وسایل را با جزییات آورده و در انتخاب محل مسافرت و سکونت تمام جوانب و جزییات را در نظر میگیرند.

به تعادل برسید. با وجود مهارت خانم‌ها در اجرای خوب مسافرت و پیک نیک، بهتر است باز تمام این مسئولیت‌ها را به گردن نگیرید و سه مقصد مختلف را در نظر گرفته و از آقایان بخواهید مقصد نهایی را انتخاب کنند. بگذارید قدرت تصمیم گیری آنها در اولویت قرار بگیرد چون بسیاری از آقایان معتقدند در این موارد از آنها کمک گرفته نمی شود. به این ترتیب شما هم می‌توانید از سفر لذت ببرید.

آشپزی آقایان

اگر چه حفظ سلامت خانواده در اولویت است ولی نه آنقدر که بر سر آن هر روز جنگ و نزاع داشته باشید و به ازای حفظ سلامت غذا، سلامت روان تان را از دست بدهید! در ضمن هر از گاهی بگذارید آقایان تهیه و تدارک غذا را به عهده داشته باشند. غذاهای ساده را به آن ها یاد بدهید و بگذارید سه شب در هفته آنها غذا آماده کنند.

/ 1 نظر / 12 بازدید
میترا

سلام وبلاگ قشنگی داری حالا که آنلاینیم چرا کسب درآمد نکنیم؟ بدون حتی یک ریال سرمایه گذاری فقط از حضورتان در اینترنت کسب در آمد کنید حتی اگه وقتی براش نذاری هر ماه $20 می گیری