"عجیب ترین زندان هاى جهان"

زندان 5 ستار ه ی اتریش
نه اشتباه نکنید آنچه مشاهده می کنید تصویر یک ساختمان اداری  شیک و مدرن نیست بلکه زندان 5  ستاره اتریش است. تا به حال فکر کردید که چرا کشور اتریش بالاترین آمار سرقت از منزل را در میان دیگر کشور های جهان دارد؟ -آمار سرقت در این کشور 40 درصد بیش تر از آمریکا است- از آنجا که این زندان 5 ستاره مختص به جرایم سبک است، سارقان به این امید که در این زندان زندانی شوند دست به دزدی می زنند.

 http://www.funfun.ir

زندان کرستی در  روسیه
زندان کرستی که در سن پترزبورگ واقع شده است شلوغ ترین زندان جهان است. ظرفیت این زندان 3000 نفر است اما در حال حاضر حداقل 10 هزار  نفر در آن زندانی هستند. گفته می شود که در این زندان فضای اعلام شده برای هر زندانی ۴متر مربع است و هر زندانی به دلیل ازدیاد جمعیت فقط می تواند  ۱۵ دقیقه در هفته استحمام کند.

http://www.funfun.ir

زندان سارک در جزیره گورنزی
زندان “سارک” در جزیره گورنزی (بین فرانسه و انگلیس) کوچک ترین زندان جهان است. گنجایش این زندان دو نفر بیشتر نیست و در سال ۱۸۵۶ میلادی ساخته شده است. مجرم هایی که به یک روز زندان محکوم می شوند در این زندان زندانی می شوند.

 http://www.funfun.ir

زندان آدکس  در فلورنس
 زندان آدکس در شهر فلورنس در ایالت کولورادو آمریکا با امنیت ترین زندان جهان است که فرار از آن غیر ممکن است. این زندان در سال 1994 تاسیس شده و به دلیل ضریب امنیتی بسیار بالا فقط جنایتکاران خطرناک را در آن نگهداری می‌کنند. در آن جا زندانیان هیچ‌گونه ارتباطی با هم ندارند و تنها 9 ساعت در هفته می توانند از سلول های خود خارج شوند. به دلیل نداشتن پنجره، زندانیان کاملا از نور خورشید محروم هستند.

http://www.funfun.ir

زندان آرانجوئز در اسپانیا
زندان آرانجوئز  واقع در 40 کیلومتری جنوب شهر مادرید تنها زندان جهان است که مختص به زن و شوهرهای خلافکار است. این زندان دارای 36 سلول خانوادگی، یک مهدکودک و زمین بازی است تا پدر و مادر های خلافکار بچه های خود را نیز در زندان در کنار خود داشته باشند.

 http://www.funfun.ir

زندان باستویی
زندان جزیره ی باستویی در نروژ «سبز ترین» زندان جهان است. در این زندان که ضریب امنیتی آن بسیار کم است انرژی مورد نیاز از طریق صفحات خورشیدی تامین می شود، اغلب مواد غذایی مورد نیاز، در خود زندان تولید می شوند و کاملا طبیعی هستند. زندانیان در این زندان یاد می گیرند که با محیط زیست دوست باشند و از آن محافظت کنند.

http://www.funfun.ir

زندان سرسو چتومال در مکزیک
زندان سرسو چتومال تنها زندان جهان است که زندانیان به جای درگیری و خشونت، اختلاف خود را در رینگ بوکس و با  انجام دو راند بوکس حل کنند. غذای خوب، فعالیت های ورزشی و فرهنگی متنوع و سلول های شیک این زندان، موجب شده تا اغلب زندانیان تمایلی به  ترک آن نداشته باشند.

 http://www.funfun.ir

زندان آکلاتراز در کالیفرنیا
 مشهور ترین زندان دنیا " الکاتراز" در خلیج سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا است. شهرت این زندان در این است که از امنیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بود و در طول 29 سال فعالیت  هیچ‌کس نتوانست از آن فرار کند. تمام کسانی که قصد فرار از این زندان را داشتند دستگیر شده‌اند. دور تا دور این زندان را آب فرا گرفته است. هم اکنون این زندان بسته و به یک تفریحگاه تبدیل شده است.

http://www.funfun.ir

/ 0 نظر / 53 بازدید